İstanbul Antikacılar

Bakırköy Antikacılar

Bakırköy Antikacılar

Bakırköy antikacılar olarak estetik, tarihi ve maddi değeri olan antika eserlerinize en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor. Bakırköy antikacı olarak antika gümüş, saat, tablo, tarihi kitap, antika mobilya, antika halılarda en iyi fiyatı veriyoruz. 

Bakırköy Antikacılar

Antika ürünlere ilgi duyan ve koleksiyon yapanlar için Bakırköy'ün en iyi antikacıları arasında yer alan İstanbul Antika göze çarpıyor. Bakırköy Antikacılar arasında öne çıkan firmamız 25 yıldır kesintisiz faaliyet gösteriyor. 

Son yıllarda Bakırköy'de yaygın olarak bulunan antika sektöründe alanında uzman, yetişmiş portföy danışmanı bulmak oldukça zor oluyor. İstanbul Antika uzmanları detaylı ve yıllarda süren çalışmalarla antika sektörünün lideri konumunda olmanın haklı gururunu yaşmaktadır. Belirli zamanlarda kurulan antika pazarlarında adeta zamanda yolculuğuna çıkartan İstanbul Antikacı ile eski eşyalarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmenizde fayda olacaktır. Bununla birlikte kullanım durumu ve malzeme de değerini belirlemede etkilidir. Üsküdar antika olarak bu eserlerinize en iyi fiyatı vermek için portföy uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Antika, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak bilinir. Antika eşya tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserleri içermektedir. Bir eserin antika olduğunu belirlemek için bir takım etkenler göz önünde bulundurulur. Uzmanlar 100 yaşın üzerindeki her şeyin klasik antika olarak sınıflandırılabileceği konusunda uzlaşıyorlar. Bu nedenle eserin yaşı antika halı statüsüne girmesinde önemli bir kriterdir.

Bakırköy Antika Pazarı

Bakırköy'de antika pazarları, eskiye değer veren antika tutkunlarını bir araya getiriyor. Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika pazarlarında antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. Pazarda radyo, antika saat, gaz lambası, tespih, oyuncak, dikiş makinesi, biblo, eski para, kitap, eski tip hesap makinesi, daktilo, fotoğraf makinesi, bakır ev eşyası ve kilimler gibi pek çok eser satışa çıkarılıyor

Her eşyanın ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılar, Bakırköy'ün belirli noktalarında yoğunluk kazanıyor.  Özellikle antika eşya alımında son derece özenli işler çıkartan antikacı, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalardan birisidir.  

İşte İstanbul'da kurulan antika pazarlarından bazıları;

 • Bomonti Antika Pazarı
 • Dolapdere Bit Pazarı
 • Küçükpazar Bit Pazarı
 • Horhor Antikacılar Çarşısı
 • Feriköy Organik Pazarı
 • Kastamonu (Kasımpaşa) Pazarı 
 • Yeşilköy Pazarı
 • Ulus Sosyete Pazarı
Bakırköy Antikacılar

Bakırköy Antika Eser Teklif Formu

Antika Eser Teklif Formu

Eski dönem resimlerden, fransız mobilyalarına, nakışlı halılardan, motifli kilimlere, Osmanlı kitaplarından, mistik eserlere özel antika ürünlerinizi değerinde satmak için formu doldurun. En iyi fiyatı uzmanlarımızdan alın.

Bakırköy Antika Eser Alan Yerler

Bakırköy Antika pazarına gelenler, kendilerinde eksik olan parçaları bulmaya, yeni eserlerle koleksiyonlarını zenginleştirmeye çalışıyor. Antika pazarları başlangıç amacındaki sınırları aşarak, insanların gelenekleriyle özdeşleşen buluşma mekanı oldu.

Tarihi değeri olan antika eserlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz. Antika eserlerinizde paranızın tam karşılığını veriyoruz.

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz. Antika eserlerinizi Üsküdar genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Estetik, tarihi, maddi değeri olan antika eserlerinizin alımı ve antika eşyalarda en iyi fiyatı almak için aşağıdaki formu doldurun, portföy uzmanlarımızdan en iyi teklifi alın.

Bakırköy Antika Alanlar

Bakırköy'de antika alanlar arasında bulunan koleksiyoner portföy uzmanlarımız her zaman yanınızdadır. Osmanlı dönemi ve cumhuriyetin ilk yıllarına ait özel eserleriniz için keşif hizmeti alabilirsiniz. Portföyümüzde, gramofonlar, taş plaklar, antika saatler, radyolar, gaz lambaları, tespihler, çantalar, fincanlar, anahtarlar, oyuncaklar, vazolar, biblolar, eski paralar, kitaplar, daktilolar, fotoğraf makineleri, bakır ev eşyaları gibi birçok parça bulunuyor.

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz.

Antika eserlerinizi Bakırköyve çevresinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Bakırköy koltuk tamiri uygulamaları

Bakırköy Antika Eserler

Türkiye'nin kültürel zenginliğini içeren ve Üsküdar'da bulunan antika ürünleri şu şekilde sıralamak mümkün;

 1. Antika Mobilya; Antika mobilya, hatırı sayılır yaştaki koleksiyonluk mobilya eşyalarıdır. Çoğu zaman, yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu eşyası olarak bir mobilya parçasını arzu edilir kılar ve bu nedenle antika olarak isimlendirilir. Detaylar için tıklayın.
 2. Antika Halı ; Antika halı tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir. Detaylar için tıklayınız
 3. Antika Gümüş ; Antik gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir. Detaylar için tıklayın.
 4. Antika Saat ; Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere'nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali'nde bulunan 1386'dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. Bir saatin antika saat sayılabilmesi için en az 100 yıllık olması gerekirken, 100 yaşından küçük olduğunda saatin marka, model ve firması önemli olabilmektedir. Detaylar için tıklayın
 5. Antika Plak ; Bir fonograf kaydı (basitçe bir kayıt veya vinil) yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı. Detaylar için tıklayın.
 6. Antika Kitap; Antika kitap, eski bir kitabın 1900 yılından önce basılmış bir kitap olmasıdır. Ancak günümüzde eski kitap terimi daha geniş bir tanıma işaret etmektedir. “Osmanlı Devleti'nde 600 yıllık tarih boyunca sadece 536 kitap yazıldı bunları yarısı dini kitaplar yarısı devletin tuttuğu belgeler ve sayım defterleridir. Detaylar için tıklayın. 
 7. Antika Mücevher ; Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Ancak antika mücevherler kötü durumdaysa o kadar değerli olmayabilir . Benzer şekilde, benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır. Detaylar için tıklayın.
 8. Antika Tablo ; Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylar için tıklayın
 9. Antika Kilim ; Antika kilimin değerini belirleyen kriterlere sırayla bakacak olursak ilk sırada kilimin yaşı göze çarpıyor. Kilimin diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise kilimin dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor. Detaylar için tıklayın
Bakırköy Antika Eserler

Antika Eşya Alan Yerler

Bakırköy Antikacılar içerisinde en kaliteli antikacı olan firmamızda tarihsel, estetik, maddi değeri olan ürünlerinize hak ettiği değeri veriyoruz.

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antika Eser
İstanbul Antikacı

İSTANBUL ANTİKA BÖLGELERİ

Bakırköy'de antika eser alan yerler içerisindeki İstanbul Antika, tarihi değeri olan antika eserlerinize değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir