İstanbul Antika Plak

İstanbul antika plaklarınızı satmak için plak alan yerler arıyorsanız, en iyi fiyatı veren İstanbul Antikacı'yı tercih edin.

Antik plak oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. İstanbul eskici ve Antika Plak Alanlar olarak, evlerinizde satmak istediğiniz antika Plak ve Eski Plak eşyalarınızı  satmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

FirmaİSTANBUL ANTİKA
Telefon+90 (541) 255 8550
KonumHarita Konumu
İletişimİletişim Sayfamız

İstanbul antika plaklarınızı satmak için plak alan yerler arıyorsanız, en iyi fiyatı veren İstanbul Antikacı'yı tercih edin. İstanbul ve tüm bölgelerinde eski plaklarınızı adresinizden alıyor, en yüksek fiyatı veriyoruz. 

Antik plak oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. İstanbul eskici ve Antika Plak Alanlar olarak, evlerinizde satmak istediğiniz antika Plak ve Eski Plak eşyalarınızı  satmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.45 lik maddi değeri olan antika plak ürünlerin alımı ve antika eşya eserlerinde en iyi fiyatı almak için bizi aramadan karar vermeyin.

Antika Plak Nedir?

Bir fonograf kaydı (basitçe bir kayıt veya vinil) yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı. Daha önceki kayıtlarda ince bir aşındırıcı dolgu maddesi kullanılmakyaydı. 1940'lardan başlayarak, 20. yüzyılın sonlarının "orjinal kayıtları" olan polivinil (PVC) yaygınlaştı.

Doğru bakım yapıldığı takdirde plaklarınız çok uzun süre dayanabilir. Aslında yüz yıl veya daha fazla olabilir! Koleksiyonunuzu bozulmamış durumda tutmak için, vinil temizleme kitiyle her zaman uygun şekilde temizleyi unutmayın.

25 yılı aşkın bir süredir İstanbul Antika LP'ler, 45'ler, 78'ler ve 12' single'lar satın alma işindedir. Koleksiyonerlerden, DJ'lerden, ses tutkunlarından, müzik endüstrisi yöneticilerinden ve emlakçılardan kamyon dolusu plak satın alıyoruz.

Antika Plak Değerli mi?

60'lı ve 70'li yılların plak albümleri değerli olabilir. Değerlendirmede, kayıt sanatçısına, plak nadirliğine, plak derecelendirmesine ve durumuna bağlıdır. Tipik olarak 60'lı ve 70'li yılların mükemmel durumdaki albümler çok değerli olabilir.

İstanbul Antika Plak

Antika Plağın Değeri Nasıl Anlaşılır?

Biliyorsunuz antika, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak tanımlanır. Antika plak 19. yüzyıl sonlarında çıkan teknolojilerdir. Bu nedenle bir plağın değerini anlamak için aşağıdaki kriterler etkileyici olmaktadır;

  1. Plağın Yaşı
  2. Plağın Durumu
  3. Plağın Sanatçısı

1980'lerde CD'lerin ortaya çıkmasıyla ölüme terk edilen eski plaklar artık müzik endüstrisinin en popüler ve en yüksek hasılat yapan eski teknolojisi haline geldi. Hayranlar onu koleksiyonluk, ses kalitesi veya dijital geçicilik çağında müziğin dokunsal deneyimi için tercih ediyor. 

Antika Plağı Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Antika plaklarınızı satarken ürününüzün yaşını, sanatçısını ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Orijinal kılıflar genellikle yeniden basılanlardan farklı bir tasarıma sahiptir. 1970'den önce çıktığı varsayılan bir plağın kapağında barkod varsa, bu bir yeniden basımdır. 1980'den önce basılan orijinal vinillerin kılıfları genellikle iyi durumda değildir. Ancak bu orjinal olduğu anlamına gelir.

İstanbul Antika Plak Alan Yerler

İstanbul'da antika plak alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılmaktadır. Harika görünümleriyle son derece özgün olan antika plaklarınızı inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesini nakit yapıyoruz.

Orjinal plaklarınızı istanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika eserinizi adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

UNESCO’nun girişimiyle 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan Floransa Anlaşması, “eğitsel, bilimsel ve kültürel gereçlerin uluslararası dolaşımını kısıtlayan engellerin kaldırılması” nı karara bağlamıştır. Türkiye dahil taraf ülkelerin bu anlaşma doğrultusunda çıkardıkları yasalar antikaları kapsamaktadır. Tabela hizmetleri ve antika plak uygulamaları için gerekli önlemlerin alınması da önem taşıyor.