Videoyu oynat

İstanbul Antika Mücevher

Tarihi ve maddi değeri olan İstanbul antika mücevher eserlerinizi değerinde alıyoruz.

Antika takılar paranızın tam karşılığını verir. Kolye, yüzük, küpe, broş, madalyon, gümüş eşya, saat ve daha fazlası gibi antika takılarınızı satabilirsiniz.

Tarihi ve maddi değeri olan İstanbul antika mücevher eserlerinizi değerinde alıyoruz. Mevzuata uygun yapılan antika mücevher alan yerler içerisinde İstanbul Antikacı olarak en yüksek değeri vermeyi taahhüt ediyoruz.

İstanbul Antika Mücevher

Mücevher ticareti açısından 'antika', en az 100 yıl önce yapılmış bir parçayı ifade eder . Bu, 1920 yılı veya daha önce yapılmış herhangi bir mücevherin teknik olarak antika olduğu anlamına gelir. Bir takı 100 yaşın üzerindeyse antika olarak tanımlanmalıdır. Mücevherler 100 yıllık yaş sınırını aştığında, teknik olarak antika olarak sınıflandırılır. Bununla birlikte daha önce öğrendiğimiz gibi, özellikle benzersiz nişan yüzüklerinde çizgilerin bulanık olması yaygındır.

Antika takıları tanımlamanın basit yolu, ilk önce ayırt edici özellikleri kontrol etmektir. Ayırt edici işaretler, mücevherin yaşını ve aynı zamanda altının saflığını belirlemenin iyi bir yoludur. Ayırt edici özelliklerin çoğu zaman dilimine göre düzenlenir ve bazıları yalnızca belirli bir mücevher dönemini kapsar.

Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Ancak antika mücevherler kötü durumdaysa o kadar değerli olmayabilir . Benzer şekilde, benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır.

Antika Mücevherin Değeri Nasıl Anlaşılır?

Bir antika mücevherin değeri anlamak için 3 kriteri göz önünde bulundurmak gerekiyor;

  1. Yaş – Bir parça ne kadar eski olursa, genel olarak o kadar değerli olur.
  2. Dönem ; Belirli tarihi dönemlere ait mücevherler, diğer daha az ilgi çekici, heyecan verici veya kayda değer dönemlere ait parçalardan daha değerlidir.
  3. Durum; Kötü durumdaysa 150 yıllık bir kolyenin bile pek bir değeri olmayacaktır.

Antika takılar bir asırdan daha eskidir. Yaşı, kıtlık ve talep nedeniyle değerini artırsa da gerçek şu ki durumu kötüleşmiş olabilir. Tabii ki bu mücevherlerin bakımına nasıl bakıldığına bağlı. Antika mücevherinizin durumu ne kadar iyi olursa, yeniden satış fiyatı da o kadar yüksek olur.

Antika Mücevher Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Mücevherinizi kendiniz denemeye ve değer vermeye karar verirseniz, dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

  • Ayırt edici özellikler – Parçanın belirli niteliklerini tanımlayabileceğiniz çeşitli işaretler vardır.
  • Özel işaretler – bunlar nerede oluşturulduğunu gösterir.
  • Tarih – bunlar ne zaman oluşturulduğunu gösterir.

22 ayar altından yapılmış olan bu antika görünümlü takılar , karmaşık işçilik ve yüksek yapım masrafları nedeniyle normal mücevherlerden daha pahalıdır . Genellikle antika takılar nesiller boyu aktarılan vintage anlamına gelir.

Antika mücevher koleksiyonumuzdaki parçaların birçoğunda kısmi işaretler var veya hiç yok ve bu bizim her zaman alıştığımız bir şey. Hatırlanması gereken kritik ayrıntı, ürün 1950'den önce üretildiği sürece, onu herhangi bir özellik olmadan satın almanızda sakınca yoktur

İstanbul Antika Mücevher Alan Yerler

İstanbul'da antika mücevher alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Tarihi değeri olan antika mücevherlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz.

Kolye, yüzük, küpe, broş, madalyon, gümüş eşya, saat ve daha fazlası gibi antika takılarınızı satabilirsiniz. Ayrıca bilezikler, kolye uçları, küpeler, yüzükler ve diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde art deco takılar da satın alıyoruz. Antika mücevherlerinizi İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak , biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu yavaş yavaş oluşturmaya değer ve bu da ifade ve ifade haline gelecektir. 

Antika takılar paranızın tam karşılığını verir . Çağdaş takılarda üretimde kullanılan malzeme, işçilik ve %20 KDV ödemeniz gerekir. İstanbul Antika, tarihi eserlerin alım satım ve koleksiyon uygulamalarında Tamircin Burada ile işbirliği yapmaktadır.

ANTİKA ÜRÜN PORTFÖYÜMÜZ

İSTANBUL ANTİKA

Estetik, tarihi ve maddi değeri olan antika ürünlerinizin alımında en iyi fiyat için aşağıdaki formu doldurun. Uzmanlarımızdan en iyi teklifi alın.