Videoyu oynat

İstanbul Antika Gümüş

İstanbul antika gümüş eserlerinizi portföy uzmanlarımızın ekspertiz desteği ile en iyi fiyatla alıyoruz.

İstanbul'da antika gümüş alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Harika görünümleriyle son derece özgün olan antika gümüşlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesini nakit yapıyoruz.

İstanbul antika gümüş eserlerinizi portföy uzmanlarımızın ekspertiz desteği ile en iyi fiyatla alıyoruz.

Antik gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Estetik, maddi değeri olan antika gümüş ürünlerin alımı ve antika eşya eserlerinde en iyi fiyatı almak için bizi aramadan karar vermeyin.

İstanbul Antika Gümüş

Gerçek gümüşe batırılmış bakır, çelik vb. olabilecek bir metal olduğu düşünülmektedir. Genellikle üzerinde sadece ince bir gümüş tabakası bulunur. Gümüş, Latince argentum adıyla bilinen, Orta Çağ'dan bu yana çıkartılan, kendine özgü değeri olan değerli bir metaldir

19. yüzyıldan 20. yüzyılın başlarından kalma gümüş eşyalar antika olarak adlandırılmaktadır. Gümüş, yumuşak yapısını daha yumuşak hale getirmek için genellikle bir baz metalle (genellikle bakır) harmanlanır. Antik gümüşün bir çoğu sterlin standardındadır. Yaklaşık %92,5 saf gümüş ila %7,5 baz metal içermektedir. Gümüş standartlara göre en az 925 ayar olmalıdır.

Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir. Antika önceleri yalnızca Eski Yunan ve Roma'dan kalma ürünleri kapsaya anlamı taşırken, zamanla saray kent ya da köy sanatı ayırımı gözetmeksizin tüm çağlara ve kültürlere özgü süsleme sanatı ürünlerini içine almıştır.

Antika Gümüşün Değeri Nasıl Anlaşılır?

Antika, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak tanımlanır. Antika gümüş tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir. Bu nedenle bir gümüşün değerini anlamak için aşağıdaki kriterler etkileyici olmaktadır;

  1. Gümüşün Yaşı
  2. Gümüşte Kullanılan Malzeme
  3. Gümüşün Durumu
  4. Gümüşün Tasarımı

Gümüşün Yaşı

Gümüşün yaşı, değerini belirlemede önemli bir faktördür. 100 yaşından daha fazla olan gümüşün antika değeri çok yüksektir.

Gümüşte Kullanılan Malzeme

Gümüşte kullanılan malzeme de onun değerinde önemli bir faktördür. Yüksek kalitede gümüşler en iyi malzemelerden üretilmiştir. Gümüş, yumuşak yapısını daha yumuşak hale getirmek için genellikle bakır ile harmanlanır.

Gümüşün Durumu

Antik Gümüş, gümüş ve altın pigmentlerin noktalı gümüş taban üzerine katmanlanmasıyla oluşturulan metalik gri bir renk alır. Elle boyanmış, ışıkla değişen, genel görünüme ağırlık ve yoğunluk katan alacalı bir yüzeye sahiptir

Antika Gümüş Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Antika gümüşlerinizi satarken ürününüzün yaşını ve durumunu bilmeniz öenmli bir kiterdir. Som gümüşteki değerli metal içeriği (%92,5), onu varsayılan olarak parıltılı mücevherlerden daha pahalı hale getirir. Birçok antika gümüş parça yaldızlı olabilir. Bu da çok ince bir altın katmanının uygulandığı ve ürünün rengini, görünümünü ve kalitesini değiştirdiği anlamına gelir. Gümüş de zamanla paslanır ve eski parçalar genellikle koyu kahverengi veya siyah renkte kararabilir. Eski tarihi camla korumak isteyenler için cam ve kilden yapılan ürünler de oldukça etkili olmaktadır.

İstanbul Antika Gümüş Alan Yerler

İstanbul'da antika gümüş alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Harika görünümleriyle son derece özgün olan antika gümüşlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesini nakit yapıyoruz.

Tarihsel özelliği olan antika gümüşlerinizi istanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika eserinizi adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

UNESCO’nun girişimiyle 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan Floransa Anlaşması, “eğitsel, bilimsel ve kültürel gereçlerin uluslararası dolaşımını kısıtlayan engellerin kaldırılması” nı karara bağlamıştır. Türkiye dahil taraf ülkelerin bu anlaşma doğrultusunda çıkardıkları yasalar antikaları kapsamaktadır. 

2. El Gümüş Alan Yerler

İstanbul'da 2. el gümüş alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılmaktadır. İkinci el gümüşlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit olacak şekilde gümüşlerinizi alıyoruz. 

Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.