İstanbul Antika Tablo

İstanbul antika tablo ve değerli eserlerinizi, uzman portföylerimizin desteğiyle hak ettiği değerinde alıyoruz.

Antika tablolarınızı İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika tablopnuzu adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

FirmaİSTANBUL ANTİKA
Telefon+90 (541) 255 8550
KonumHarita Konumu
İletişimİletişim Sayfamız

İstanbul antika tablo ve değerli eserlerinizi, hak ettiği değerinde alıyoruz. Tamamen mevzuata uygun yapılan antika tablo alan yerler içerisinde İstanbul Antikacı olarak en yüksek değeri vermeyi taahhüt ediyor.

İstanbul Antika Tablo

Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte bir tablonun değerini anlamak için aşağıdaki kriterleri dikkate almalısınız;

 1. Kime ait olduğunu önceden öğrenin
 2. Sanatçının kim olduğunu öğrenin.
 3. Tablonun durumunu kontrol edin.
 4. Çerçeveyi kontrol edin.
 5. Büyüklüğünü kontrol edin.
 6. Boyasını ve ne tür boya kuıllanıldığını kontrol edin.
 7. Ne üzerine boyandığına bakın. 

Bir Tablonun Değeri Nasıl Bulunur?

Antika, estetik, tarihsel değeri olan antika tablonuzun değerini ölçmek için en az 100 yıl önce üretilmiş olması değerini belirlemede önemli bir kriterdir. Bununla birlikte bir tablonun değerini anlamak için aşağıdaki kriterler etkileyici olmaktadır;

 1. Bir tablonun menşei, kime ait olduğu, belgelenme tarihi , onun değerinde büyük bir belirleyici faktördür. Mesela, bir tablo ünlü vir tuval sanatçısının, önde gelen bir koleksiyoncunun ya da saygın bir galerinin sahibiyse, satışa sunulduğunda kesinlikle daha yüksek teklifler çekecektir
 2. Eğer tuvalin ve boyanın rengi solmuşsa bu onun antika olmadığı anlamına gelir. Kanvas tablolar zamanla koyulaşır. 
 3. Çerçeve için de aynı prensip geçerlidir. Bu yüzden arka fotoğraflarına ihtiyacınız olacak. Bir parçanın çerçevesi, eski tırnaklara sahip koyu renkli, patinalı ahşaptan yapılmıştır.
 4. Orijinal Bir Tabloda, gerilmiş tuvalin kenarlarında düzensiz ve düzgün olmayan boya vardır. Bir Baskının genellikle keskin, düzgün ve temiz kenarları vardır.

Antika Tablo Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Antika tablonuzu satarken ürününüzün yaşını, sanatçısını, tablonun yapılış tarihini ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Tablonun analizinde kendinizi denklemin dışına çıkarmak ve sanatçının geçmişine, dönemine ve deneyimlerine dayanarak anlam aramak oldukça önemlidir.

Antika tablolar ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak riskli olabilir.

Tabloyu anlamak için üç basit adım vardır; bak, gör, düşün...  Dekorasyon ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacak Antika Resimler, Antik Taşbaskılar, Antik Gravürler ve Antik Suluboyalar dahil olmak üzere muhteşem bir Antik Sanat koleksiyonu yapabilirsiniz.

Tuval üzerine yapılan resimler genellikle tahtaya çizilenlerden daha değerlidir. Ayrıca yağlıboya tablolar genellikle sulu boya veya pastellerden daha fazlasını getirir. Tablo tuval üzerindeyse, ters çevirin ve tuvalde eski bir tablodan bekleyebileceğiniz renk değişikliği olup olmadığını kontrol edin. En pahalı tablolar listesi için burayı inceleyebilirsiniz.

İstanul Antika Tablo Alan Yerler

İstanbul'da antika tablo alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Sanatsal değeri olan antika tablolarınızı inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz.

Antika tablolarınızı İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika tablopnuzu adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Günümüzde antika terimi genel olarak en az 100 yaşındaki sanat yapıtları ve tarihsel değer taşıyan eşya için kullanılmaktadır. Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.