İstanbul Antika Mobilya

Hatırı sayılır yaştaki, maddi değeri olan İstanbul antika mobilya ürünlerinizi değerinde alıyoruz.

Antikalar en az 100 yıllık olması gereken eşyalardır. Bu, bu kaydın yapıldığı tarih itibarıyla, antika bir eşyanın 1900 veya öncesinde yapılmış olduğu anlamına gelir.

FirmaİSTANBUL ANTİKA
Telefon+90 (541) 255 8550
KonumHarita Konumu
İletişimİletişim Sayfamız

Hatırı sayılır yaştaki, maddi değeri olan İstanbul antika mobilya ürünlerinizi değerinde alıyoruz. Mevzuata uygun yapılan antika mobilya alan yerler içerisinde İstanbul Antikacı olarak en yüksek değeri vermeyi taahhüt ediyor.

İstanbul Antika Mobilya

Antika mobilya, hatırı sayılır yaştaki koleksiyonluk mobilya eşyalarıdır. Çoğu zaman, yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu eşyası olarak bir mobilya parçasını arzu edilir kılar ve bu nedenle antika olarak isimlendirilir.

Antikalar en az 100 yıllık olması gereken eşyalardır. Bu, bu kaydın yapıldığı tarih itibarıyla, antika bir eşyanın 1900 veya öncesinde yapılmış olduğu anlamına gelir. Genellikle antika mobilyalar son derece iyi yapılmıştır.  Onlarca yıl geçmesine rağmen hala ayakta olduğundan dayanıklılığından emin olabilirsiniz.

Antika mobilyalar aynı zamanda herhangi bir hasarın genellikle minimum düzeyde olduğu ve parça değiştirme ihtiyacını azaltan teknikler kullanılarak tecrübeli ahşaptan yapılmıştır. Antika mobilyalar, ailelerden geçerek ya da ona değer vermeye devam edecek kişilere satılarak yüzyıllarca dayanabilir.

Mobilyamın antika olduğunu nasıl anlarım?

Mobilyanızın antika olduğunu anlayabilmeniz için ilk ipucu, makine yapımı parçaların çoğunun 1950 öncesine ait olmasıdır. Mobilyanız el yapımıysa, makineyle kesilmiş bir parçanın mükemmel görünümünün aksine, alt veya arka tarafında bazı düzensizlikler göstermelidir.

Nadirlik, benzersizlik, tekrarlanabilirlik ve istenirlik gibi işaretlerin tümü bir antikanın değerine katkıda bulunur. Antika eşyalarınızda bulabileceğiniz iyi bir işaret bir sayıdır. Numaralandırılmış antikalar (47/150), yalnızca sınırlı sayıda üretildiğini gösteriyor; bu, parçanın bulunması çok daha zor olduğundan koleksiyonerlerin çekiciliğini artırıyor

Antika Mobilyamın Değeri Nasıl Anlaşılır?

Mobilyanın daha yeni olduğuna dair birkaç işaret arasında tutarlı renk, patina eksikliği, makineyle kesilmiş pervazlar/oymalar ve modern vidalar veya çiviler yer alır. Tahta mandallar, elle kesilmiş kırlangıçlar ve gül başlı çiviler gibi şeyler genellikle antika mobilyalarda bulunur. Mobilya üzerinde yapımcının işaretini bulamazsanız, lonca veya dernek işareti gibi kökenine dair ipuçları hala mevcut olabilir. Bu, alıcıların ve satıcıların bir parçanın olası geçmişini daraltmasına yardımcı olabilir.

Antika Mobilyaların Yaşı Nasıl Belirlenir?

  1. Öncelikle mobilyanın iç, arka ve alt yüzeylerini inceleyin.
  2. Aksesuar parçaları ve diğer uygulamalar birbirleriyle uyum içerisinde eşleşmelidir. Çünkü el yapımı olduğundan oldukça hassastırlar.
  3. Kumaş kontrolü yapın. Antika kumaşlar, son teknoloji kumaşlara göre daha mat bulunurlar.
  4. Ahşabın türünü ve kesitini kontrol edin.

Antika Mobilya Satarken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Antika mobilyanızın değerli olup olmadığını anlamak için aşağıdaki uygulamaları yapın;

  • Belirli bir antika türü için nadir veya sıra dışı bir renk veya tasarım kullanılmış olmalı
  • Yıpranmış ancak kalitesinden taviz vermemiş olmalı.
  • Makine kullanılmadan imal edilmiş olmalı.
  • El emeği ile kullanılmış olmalı
  • Tanımı gereği en az 100 yıllık olmalı.

Antika saatler ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak riskli olabilir.

İstanbul Antika Mobilya Alan Yerler

İstanbul'da antika mobilya alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Tarihi değeri olan antika mobilyalarınızı inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz.Antika mobilyalarınızı İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak , biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu yavaş yavaş oluşturmaya değer ve bu da ifade ve ifade haline gelecektir.

Mobilya imalatı yapan ya da koltuk tamiri hizmetlerinde bulunan kişiler tehlikeli sınıfta yer almaktadırlar. Bu nedenle OSGB Hizmeti almaları önem taşıyor.

ANTİKA ÜRÜN PORTFÖYÜMÜZ

İSTANBUL ANTİKA

Estetik, tarihi ve maddi değeri olan antika ürünlerinizin alımında en iyi fiyat için aşağıdaki formu doldurun. Uzmanlarımızdan en iyi teklifi alın.