İstanbul Antikacılar

İstanbul Antika Eser

İstanbul Antika Eser

Maddi değeri olan İstanbul Antika eser, antika gümüş, saat, tablo, tarihi kitap, antika mobilya, antika halılarda en iyi fiyatı veriyoruz. İstanbul'un her bölgesinde her çeşit nitelikli antika ürünleriniz değerinde alınmaktadır.

İstanbul Antika Eser

Son yıllarda İstanbul'da yaygın olarak bulunan antika sektöründe alanında uzman, yetişmiş portföy danışmanı bulmak oldukça zor oluyor. İstanbul Antika uzmanları detaylı ve yıllarda süren çalışmalarla antika sektörünün lideri konumunda olmanın haklı gururunu yaşmaktadır. Belirli zamanlarda kurulan antika pazarlarında adeta zamanda yolculuğuna çıkartan İstanbul Antikacı ile eski eşyalarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır. 

Türk Kültürünün önemli simgelerinden olan antika halılar, antika kilimler tarihin değerini ve kıymetini saklıyor. UNESCO tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirası olarak tanınan ve UNESCO'nun da tescil ettiği Hereke halıları, en önemli antika eserlerdir. 

Antika, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak bilinir. Antika eşya tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserleri içermektedir. 

İstanbul Antika Pazarları

İstanbul antika pazarları, eskiye değer veren antika tutkunlarını bir araya getiriyor. Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika pazarlarında antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. Pazarda radyo, antika saat, gaz lambası, tespih, oyuncak, dikiş makinesi, biblo, eski para, kitap, eski tip hesap makinesi, daktilo, fotoğraf makinesi, bakır ev eşyası ve kilimler gibi pek çok eser satışa çıkarılıyor.

Antika pazarına gelenler, kendilerinde eksik olan parçaları bulmaya, yeni eserlerle koleksiyonlarını zenginleştirmeye çalışıyor. Antika pazarları başlangıç amacındaki sınırları aşarak, insanların gelenekleriyle özdeşleşen buluşma mekanı oldu. İşte İstanbul'da kurulan antika pazarlarından bazıları;

 • Bomonti Antika Pazarı
 • Dolapdere Bit Pazarı
 • Küçükpazar Bit Pazarı
 • Horhor Antikacılar Çarşısı
 • Feriköy Organik Pazarı
 • Kastamonu (Kasımpaşa) Pazarı 
 • Yeşilköy Pazarı
 • Ulus Sosyete Pazarı

Her yaştan insanı buluşturan antika pazarında geçime yolculuk yapabilirsiniz. Pazardaki tezgahları dolaşırken insanların duygulandığına şahit olacaksınız. Ayrıca pazardaki eşyalar eski kültürlerin unutulmamasına da katkı sağlıyor. Osmanlı, Cumhuriyet dönemi paraları, hatıra paralar, gümüş para koleksiyonu olan ziyaretçiler, eserlerine değer biçmek için İstanbul Antikacı'yı ziyaret ediyor. 

İstanbul'da antika pazarında gramofonlar, taş plaklar, antika saatler, radyolar, gaz lambaları, tespihler, çantalar, fincanlar, anahtarlar, oyuncaklar, vazolar, biblolar, eski paralar, kitaplar, daktilolar, fotoğraf makineleri, bakır ev eşyaları gibi birçok parça bulunuyor.

İstanbul Antika Eser

İstanbul Antika Eser Teklif Formu

Antika Eser Teklif Formu

Eski dönem resimlerden, fransız mobilyalarına, nakışlı halılardan, motifli kilimlere, Osmanlı kitaplarından, mistik eserlere özel antika ürünlerinizi değerinde satmak için formu doldurun. En iyi fiyatı uzmanlarımızdan alın.

İstanbul Antikacıları

Geçmişin ve estetiğin bir arada bulunduğu İstanbul Antikacıları arasında önemli bir yer bulan İstanbul Antikacı değerli eşyalarınızı değerinde satabilirsiniz. Antika Mağazamızdan içeri adım attığınız andan itibaren sizi bir zaman yolculuğuna çıkarır. İstanbul Antikacı, Antikacılar pazarında uzman portföyü ile eski eşyalarınıza en iyi fiyatı veren yasal firmalar arasındadır. 

İstanbul antikacılarını nerede bulurum sorusunun yanıtı 25 yıllık deneyimi ile İstanbul Antikacı'dır. Bir zaman tüneli içerisinde gezmek isteyen ya da antika eserini satmak isteyen antika severlerin buluşma noktasıdır. Tarihi eser ya da antika niteliği taşıyan koleksiyonculara vermek istediğiniz antika eserlerinize portföy uzmanlarımızdan bilgi alabilir, hak ettiği değerden bize satabilirsiniz. 

İstanbul Antika Alan Yerler

İstanbul'da antika eser alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Tarihi değeri olan antika eserlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz. Antika eserlerinizde paranızın tam karşılığını veriyoruz.

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz. Antika eserlerinizi İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmıştır. 

Antika Ürünler 

Anadolu’nun kültürel zenginliğini içeren antika ürünleri şu şekilde sıralamak mümkün;

 1. Antika Mobilya; Antika mobilya, hatırı sayılır yaştaki koleksiyonluk mobilya eşyalarıdır. Çoğu zaman, yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu eşyası olarak bir mobilya parçasını arzu edilir kılar ve bu nedenle antika olarak isimlendirilir. Detaylar için tıklayın.
 2. Antika Halı ; Antika halı tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir. Detaylar için tıklayınız
 3. Antika Gümüş ; Antik gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir. Detaylar için tıklayın.
 4. Antika Saat ; Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere'nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali'nde bulunan 1386'dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. Bir saatin antika saat sayılabilmesi için en az 100 yıllık olması gerekirken, 100 yaşından küçük olduğunda saatin marka, model ve firması önemli olabilmektedir. Detaylar için tıklayın
 5. Antika Plak ; Bir fonograf kaydı (basitçe bir kayıt veya vinil) yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı. Detaylar için tıklayın.
 6. Antika Kitap; Antika kitap, eski bir kitabın 1900 yılından önce basılmış bir kitap olmasıdır. Ancak günümüzde eski kitap terimi daha geniş bir tanıma işaret etmektedir. “Osmanlı Devleti'nde 600 yıllık tarih boyunca sadece 536 kitap yazıldı bunları yarısı dini kitaplar yarısı devletin tuttuğu belgeler ve sayım defterleridir. Detaylar için tıklayın. 
 7. Antika Mücevher ; Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Ancak antika mücevherler kötü durumdaysa o kadar değerli olmayabilir . Benzer şekilde, benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır. Detaylar için tıklayın.
 8. Antika Tablo ; Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylar için tıklayın
 9. Antika Kilim ; Antika kilimin değerini belirleyen kriterlere sırayla bakacak olursak ilk sırada kilimin yaşı göze çarpıyor. Kilimin diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise kilimin dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor. Detaylar için tıklayın

Estetik, tarihi ve maddi değeri olan antika ürünlerinizin alımında en iyi fiyat için teklif formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Uzmanlarımızdan en iyi teklifi alacağınızdan şüpheniz olmasın. İstanbul Antikacı, tarihi eserlein alım ve satım işlemlerinde Tamircin Burada uygulamalarını kullanmaktadır.

İstanbul Antika Eserler

Antika Eşya Alan Yerler

İstanbul Antikacılar içerisinde en kaliteli antikacı olan firmamızda tarihsel, estetik, maddi değeri olan ürünlerinize hak ettiği değeri veriyoruz.

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antika Eser

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir